BIO~PŘIROZENÁ KLIMATIZACE

ZDRAVÍ A EKOLOGICKÁ FUNKČNOST

BIO KLIMA DOMA I V PRÁCI ZA POUŽITÍ PLETIVA STAUSS

Co dělá Stauss pro naše zdraví, skrytý pod omítkou a štukem?

Přínos přírodních materiálů pro mentální, psychické a fyzické zdraví člověka je ničím nenahraditelný.

Jíl + Staussdvoučlenný team bojovníků za zdravé bydlení i v budovách z betonu, či necihlových tvárnic.

Lidská Bytost potřebuje člověku přirozené životní prostředí. Nejlépe přírodu a produkty přímo z přírody pocházející.

NOSNÉ KERAMICKÉ PLETIVO STAUSS ORIGINÁL JE OD ROKU 1890 NEPŘEKONANÝ NOSIČ OMÍTEK PRO SNADNÉ RYCHLÉ A ÚSPORNÉ OMÍTÁNÍ. STAUSS JE TAKÉ VOLNĚ TVÁRNÝ A OHNIVZDORNÝ. 

...dává tvar a formu; nabízí skvělý povrch pro omítnutí čehokoli...

Použitím pletiva Stauss vnesete do interiéru budovy klima cihlové stavby.

Ačkoli je tloušťka pletiva pouhých 8 milimetrů, omítnuté pletivo má vynikající zvukově izolační vlastnosti, tlumí hluky a vylepšuje akustiku místnosti.

Pletivo svou schopností nabírat vodu až do objemu 10% své hmotnosti ( půl litru na 1 m2 ) v kombinaci s jílovou omítkou vytváří homogenní dvousložkovou konstrukci, která díky své schopnosti nabírat a vydávat vodu reguluje vlhkost vzduchu, vytváří příjemný životní pocit, pohlcuje kouř a pachy, v zimě hřeje, v létě chladí. Jíl je také antibakteriální a antiseptický. Tato kombinace takto vytváří  přirozenou klimatizaci.

Toto řešení vzniká fyzikální a chemickou synergií použitých přírodních materiálů spolehlivě funguje bez elektřiny a wifi po stovky let zcela samočinně.


Instalace této Stauss + Jíl BIO ~ KLIMATIZACE probíhá jen ve dvou krocích.

Pletivo Stauss se vhodným způsobem připevní ke stávající zdi a omítne základní jílovou omítkou. Lze pokračovat jemnými omítkami, či fajnovými štuky předních výrobců jak tuzemských ( Picas ), tak Nizozemských. ( Tierrafino )

1. montáž pletiva na stěnu

2. Omítnutí hliněnou omítkou. 

Hliněné omítky jsou k mání od profesionálních výrobců; nemusíte bagrovat na zahradě. 

Omítání pletiva Stauss jde až překvapivě snadno díky jeho patentované konstrukci.


Rubová strana omítnutého pletiva Stauss. Zde omítka vytváří díky patentované konstrukci pletiva mechanický zámek - kotvu a vytváří tak jednolitou konstrukci nezávislou na podkladu.

Omítnuté pletivo Stauss má vynikající protipožární vlastnosti

Omítnuté pletivo Stauss oddaluje prohoření na hořlavý podklad - zde trámoví - až o desítky minut, to v reálném čase znamená významný bezpečnostní faktor pro člověka i majetek.

Cihlu nenahradíš.

Cihlu nenahradíš. 

Když už není možnost změnit konstrukci stavby, lze účinně řešit interierové klima a tím životní pocit osob žijících v prostoru oživeném přírodními zdravými a přirozenými materiály. Jíl a keramika, dvě složky a je to.

*

*


*****************************************