STAUSS +JÍL = EKO~BIO KLIMA CIHLOVÉHO DOMU

13.05.2024

BIO KLIMA DOMA I V PRÁCI ZA POUŽITÍ PLETIVA STAUSS

Co dělá Stauss pro naše zdraví, skrytý pod omítkou a štukem?

Přínos přírodních materiálů pro mentální, psychické a fyzické zdraví člověka je ničím nenahraditelný.

Cihlu nenahradíš.

Když už není možnost změnit konstrukci stavby, lze účinně řešit interierové klima a tím životní pocit osob žijících v prostoru oživeném přírodními zdravými a přirozenými materiály. Jíl a keramika, dvě složky a je to.

Pletivo skýtá ideální povrch pro omítání. Pletivo Stauss připevněte na stávající povrch a omítněte. 


 Stauss jde omítat až překvapivě snadno díky jeho patentované konstrukci.

Pletivo Stauss je ideálním nosičem omítek pro snadné, rychlé a úsporné omítání. Svou schopností nabírat vodu až do objemu 10% své hmotnosti ( půl litru na 1 m2 ) v kombinaci s jílovou omítkou vytváří homogenní dvousložkovou konstrukci, která díky své schopnosti nabírat a vydávat vodu reguluje přirozeně vlhkost vzduchu (50%). Pletivo skryté pod omítkou dává pocit cihlové stavby, ovlivňuje akustiku a jíl vytváří příjemný životní pocit, pohlcuje kouř a pachy, v zimě hřeje, v létě chladí. Jíl je také antibakteriální a antiseptický. Kombinace Stauss ~ Jíl takto vytváří  přirozenou klimatizaci.

Toto řešení vzniká fyzikální  a chemickou synergií  použitých přírodních materiálů           a spolehlivě funguje bez elektřiny a wifi po stovky let zcela samočinně.


PŘIROZENÁ KLIMATIZACE

( Video 51 sekund )


Když jsem v oblíbeném cestovatelském magazínu uviděl tuto pasáž, zůstal jsem v úžasu. Jako by se tam objevila náhodou, jako by tam byla vsunuta, tak říkajíc pro mne. Respektive pro Vás. Ano, je to ethno, ale co měl člověk dělat bez klimatizace a jiné techniky? Příroda řešení měla a má. Je to hlína. Její účinky na lidské zdravé jsou nenahraditelné ničím jiným. Přímý kontakt s hlínou uzdravuje. Na www.stauss.cz navštivte odkaz BIO KLIMA.


*